اشتباه تایپی یا آمار واقعی"شبریز"درکاهش ۸۳ درصدی سود؟
اشتباه تایپی یا آمار واقعی"شبریز"درکاهش ۸۳ درصدی سود؟

در پی تعدیل منفی و سنگین ۸۳ درصدی سود پالایشگاه تبریز، برخی به اشتباه تایپی در آمار تولید بنزین و برخی دیگر به واقعی بودن اطلاعات معتقدند و سازمان بورس هم درحال بررسی این موضوع بوده و مدیران شرکت هم اطلاعات خواهند داد .

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی توقف نماد پالایشگاه تبریز در روز دوشنبه و با انتشار گزارش عملکرد 6 ماهه (حسابرسی نشده) ، مشخص شد این شرکت 388 میلیارد تومانی برای هر سهم زیان شناسایی کرده و برنامه تعدیل منفی را در پیش گرفته است .

 

با انتشار اطلاعات جدید هم اعلام شد" شبریز" سود هر سهم را با کاهش سنگین 83 درصدی از 557 به 96 ریال رسیده و 13 ریال هم در نیمه اول سال محقق کرده است .

 

این آمار و ارقام در شرایطی موجب تعجب و نگرانی سهامداران این شرکت و دیگر همگروه ها شد که پالایشگاه تبریز در اولین پیش بینی سال مالی جاری با 180 درجه تغییر، به جای زیان 357 ریالی هر سهم در سال مالی قبل ، 557 ریال سود برای سال مالی جاری پیش بینی کرده بود .

 

براساس این گزارش، در این رابطه برخی از فعالان معتقدند این شرکت در گزارش منتشره ، دچار اشتباه تایپی در اعلام آمار تولید بنزین و شده و یک صفر از این آمار را انداخته است. اما گروه دیگری با توجه به تجربه گذشته و وضعیت مبهم سال های اخیر پالایشگاه ها بر این باورند ارقام اعلامی درست است .

 

با این همه پیگیری های بورس پرس نشان می دهد ، سازمان بورس به دلیل روند بسیار متفاوت پالایشگاه تبریز و خلاف دیگر پالایشگاه ها در حال بررسی اطلاعات شده است .

مدیران این پالایشگاه تبریز نیز درحالی اصلاحیه ای با تغییرات جزئی و تکرار سود96 ریالی منتشر کرده اند که درصدند طی امروز یا روزهای آینده ، به درخواست سازمان بورس پاسخ دهند تا مشخص شود ایا گزارش ارایه شده دارای اشتباه تایپی است یا اینکه آمار منتشره واقعی و نهایی هستند .

با این اوصاف انتظار می رود نماد این شرکت بعد از ارایه گزارش جدید و احتمالا" توضیحات مدیران، طی روزهای آینده آماده بازگشایی شود .

در این میان پالایشگاه اصفهان هم سود هر سهم سال مالی اسفند جاری را 9 درصد کاهش از 291 به 266 ریال رسانده است.

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 22 دی ماه 1395 - 9:34 | دریافت فایل
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.