گزارش جلسه معارفه دارویی برکت
گزارش جلسه معارفه دارویی برکتجلسه معارفه شرکت گروه دارویی برکت در روز یکشنبه 1395/09/28 با حضور مدیران و سهامدار عمده شرکت برگزار شد.

شرکت دارویی برکت 506 مین شرکت آماده برای عرضه اولیه در بورس اوراق بهادر می باشد.

شركت گروه توسعه اقتصادي تدبير سهامدار عمده گروه دارایی برکت می باشد که خود این گروه نیز زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره) می باشد. ستاد دارای دو بخش مجزا شامل گروه توسعه اقتصادی تدبیر به عنوان بازوی اقتصادی و بنیاد برکت بخش اجتماعی را در بر می گیرد. فعالیت اصلی گروه اقتصادی تدبیر این است که برای هر رشته فعالیت یک هلدینگ به شرح ذیل ایجاد کرده است:

-       دارو: گروه دارویی برکت

-      بازار های مالی و سرمایه : شرکت سرمایه گذاری تدبیر

-     نفت ،گاز و انرژی: هلدینگ توسعه انرژی تدبیر

-      ساخت و ساز و توسعه: هلدینگ توسعه ساختمانی تدبیر

-      فن آوری اطلاعات و ارتباطات : شرکت گسترش الکترونیک مبین

استراتژی های گروه توسعه اقتصادی تدبیر :

      فعالیتهای تکنولوژی محور

-       مردمی کردن اقتصاد از طریق سازمان بورس

-      مشارکت و سرمایه گذاری داخلی و خارجی

در این جلسه آقای جمشیدی مدیر عامل شرکت به نکاتی به شرح ذیل اشاره نمودند:

شرکت دارویی برکت (سهامي خاص) وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) با بیش از 20 شرکت تابعه در سال 1389 بر اساس تحلیل و آینده نگاری صنعت دارویی ایران و با هدف پاسخگویی به نیازهای جامعه، تحت عنوان «شرکت فناوري‌هاي نوين دارويي تدبير» تاسیس گردید. اين شرکت به عنوان يک مجموعه اقتصادی دانش‌محور ، رویکرد خویش را تمرکز بر فرآورده‌هاي سلامت  انتخاب نموده است.

در سال 95 دارایی های شرکت با میانگین رشد 19 درصد، درآمدها با رشد 15 درصد و وضعیت سود شرکت با رشد 8 درصدی روبه رو بوده است.این شرکت دارای 9 شرکت تابعه دارویی می باشد که از بین اینها البرز دارو رتبه اول سود آوری شرکت در صنعت دارو ، شرکتهای بورسی را بدست آورده است وتمامی شرکتها ازنظر شفاف سازی دارای رتبه زیر 50 می باشند.

ایشان دلیل وارد شدن به پروژه های جدید را به شرح ذیل اعلام نمودند:

-     واردات زیاد دارو

-       تولید دارو با فن آوری های نوین

-       تولید دارو براساس وضع مرگ و میر در سال های آینده

-    ایجاد زیر ساخت مناسب جهت سرمایه گذاری بین المللی و داخلی

-       ارتقای کیفیت دارو

-       توسعه صادرات

-       ورود به حیطه خدمات الکترونیک

پروژه های ایجادی گروه دارویی برکت

عنوان پروژه

میزان سرمایه(میلیارد ریال)

ایجاد زیر ساخت شهرک صنعتی دارویی

2,619

تولید فرآوره ای پپتید

1,999

تولید فرآورده های بیوسیمیلار

2,030

تولید واکسن پنتاوالان (تولید قرار دادی)

491

تولید فرآورده های سلولی و مولکولی

237

تولید فرآورده های طبیعی سلامت

75

جمع

7,451

 

جمع مطالبات شرکت از دولت ، بیمارستان و بخش خصوصی مبلغ 400 میلیارد تومان می باشد.پیشنهاد وزارت بهداشت پرداخت بدهی از طریق اوراق بود که مورد توافق شرکتهای دارویی قرار نگرفت .

در سال 92 یک جهش قیمتی در تمامی سبدهای اقلام دارویی کشور داشتیم اما در سال 93 و 94 طبق سیاستهای وزارت بهداشت و دولت افزایش نرخ نداشتیم.در سال 95 از خرداد ماه متناسب با افزایش هزینه ها و تغییرات نرخ ارز تقریبا با یک شیب ملایم هر دو هفته چند قلم را افزایش قیمت می دادند امادر مورد محصولات جدید وزارت بهداشت قیمت مناسبی را در نظر می گیرد، اما با تغییرات نرخ ارز مبادله ای مشمول تغییرات قیمت به مرور زمان خواهیم شد.

 مدیران شرکت بعد از اریابی های متعدد قیمت سهم را در حدود 250 تومان ارزنده می دانند اما قیمتی که برای ورود به بورس در نظر دارند در حدود 200 تومان می باشد. این شرکت قرار است در روز اول 10 درصد سهام خود را در بورس عرضه کند ولی 10 درصد دوم عرضه به کشش ، شرایط بازار ، نوسانات و روند قیمتی سهم بستگی دارد.زمان عرضه اولیه را در اوایل دی ماه بیان کردند.

شرکت برنامه افزایش سرمایه از محل مطالبات خواهد داشت.

شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا ( زیر مجموعه هلدینگ مالی سرمایه گذاری تدبیر می باشد) قرار است در این شرکت یک سبد گردانی تاسیس شود که از این پس این سهم و دیگر سهام های زیر مجموعه ای که برنامه عرضه اولیه دارند را بازار گردانی نماید.


تهیه کننده: سمیه بهره مند

پرشین تحلیل_آذر95


 

 


تاريخ تنظيم: دوشنبه 29 آذر ماه 1395 - 12:0 | دریافت فایل
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.