ایران در بورس ژاپن فعال می شود
ایران در بورس ژاپن فعال می شود


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از نیکی، وحید شریف گفت: شرکت سرمایه گذاری خارجی ایران، دولتی و دارای حدود 5 میلیارد دلار دارایی است. این صندوق عمدتا بخش های مالی و منابع را در اروپا، خاورمیانه و آفریقا هدفگذاری کرده اما اکنون به دنبال ورود به بازار ژاپن است.

 

وی افزود: علاقه مندی ناگهانی به بورس ژاپن تنها به دلیل سود سرمایه گذاری در این کشور نیست. ظرفیت فن آوری های منحصر به فرد ژاپن در حال جذب ایران است که نیاز فراوانی به احیای صنایع دارد. ارتباط اینترنتی در ایران ضعیف است و از سال ها تحریم غرب آسیب دیده است. آلودگی هوا نیز در ایران شدید است. ایران همچنین در حال اتلاف منابع انرژی است.

 

این مقام ایرانی ادامه داد: سهام بخش بهداشت و درمان ژاپن نیز امیدوار کننده است. فارغ از عدم قطعیت ناشی از سیاست های دونالد ترامپ، ایران و ژاپن روابط خوب دیرینه ای در حوزه نفت و سایر حوزه ها ایجاد کرده اند. شرکت سرمایه گذاری خارجی ایران در حال مذاکره با کارگزاری های مهم بورس ژاپن است و به زودی در مورد اهداف سرمایه گذاری تصمیم گیری خواهد کرد.

 

شریف با اشاره به اینکه افزایش علاقه مندی به خرید سهام بورس ژاپن محدود به ایران نیست و مدیران شرکت سوئیچیرو منجی از موسسه سرمایه گذاری دایوا اس بی انگلیس هم در جریان سفر به ژاپن، جذابیت بازار ژاپن را احساس کرده اند گفت: آنها به دنبال فرصت هایی برای سرمایه گذاری هستند.

تاريخ تنظيم: شنبه 2 اردیبهشت ماه 1396 - 14:20 | دریافت فایل
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.