حجم مبنا حذف و دامنه نوسان پویا می شود
حجم مبنا حذف و دامنه نوسان پویا می شود


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاپور محمدی که در افتتاحیه دهمین نمایشگاه بورس، بانک ، بیمه و در حضور وزاری اقتصاد و خارجه و روسای بانک و بیمه مرکزی و مدیران شرکت ها و کارگزاران سخنرانی می کرد ، اظهار داشت: درحالی امسال، سال رفع محدودیت ها از بازار سرمایه خواهد بود که طبق برنامه ریزی به عمل آمده و در صورت موافقت شورای عالی بورس، حجم مبنا تا پایان سال حذف می شود. دامنه نوسان 5 درصدی هم به دامنه نوسان پویا تبدیل خواهد شد.

 

وی افزود: همچنین در حالی محدودیت پرسنل کارگزاری و توقف طولانی مدت نمادها هم برای همیشه حل خواهد شد که سامانه معاملات تا حداکثر دو ماه دیگر بروز شده و سامانه های تکمیلی تا پایان سال اضافه خواهند شد. علاوه بر این با توجه به گذشت بیش از 12 سال از تصویب قانون بازار اوراق بهادار توسط مجلس (اول آذر84) لایحه قانون بازار سرمایه نیز تدوین خواهد شد.

 

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی بازار سرمایه در بازار اعلام کرد در دهمین نمایشگاه بورس ، بانک ، بیمه، حدود 360 شرکت از جمله 10 بانک، 16 بیمه، 17 شرکت کارگزاری و 50 صندوق حضور دارند.

 

محمدی با اشاره به پیاده سازی گزارش های مالی استاندارد صورت های مالی و بروز نتایج مثبت آن برای بانک ها و بیمه ها، اندازه سال قبل بازار سرمایه را بدون احتساب صندوق ها، 490 هزار میلیارد تومان اعلام کرد که نشان از رشد 103 درصدی نسبت به چهار سال گذشته دارد.

 

وی همچنین تعداد سهامداران ایرانی را بیش از 11 میلیون نفر و حجم معاملات سال گذشته هر 4 بورس تهران، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی را 195 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

 

تاريخ تنظيم: شنبه 26 فروردین ماه 1396 - 11:28 | دریافت فایل
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.